ventolin Wackelgefühl €127.84

Vlastivědný projekt ve 4. třídě

Během měsíce října se čtvrtá třída seznamovala s naší republikou. V projektu o českých krajích si každý žák vylosoval jeden kraj, o kterém se snažil zjistit základní informace na počítači – s jakými kraji sousedí, jak se jmenují největší města, které řeky krajem protékají či kam bychom mohli zavítat na výlet.

Následovalo vyrábění mapy kraje – zde žáci pracovali s fyzickogeografickými mapami – povrch se pokusili překreslit a vystihnout všechny nížiny, pohoří i řeky. Následně doplnili důležitá města a chráněné krajinné oblasti či národní parky. Posledním krokem před dokončením bylo zanesení významných památek a pamětihodností do nově vzniklé mapy.

Složení kompletní České republiky bylo na závěr projektu velkou odměnou i uznáním za dobře odvedenou práci.  Mgr. Hana Dusílková