Ventolin Salbutamol €57.0

Hudební výchova v 1. třídě

Hudební výchova v 1. třídě

Naši prvňáčci za sebou mají více jak půl roku pravidelné výuky hudební výchovy. V těchto hodinách společně zpívají, hrají na hudební nástroje, poslouchají hudbu, pohybově se projevují a rozvíjejí. Na základě celkového hudebního rozvoje získávají vztah k hudbě a umění. Jejich hudební vývoj je podporován například i možností slyšet a vidět v hodinách hru na klavír, kytaru, housle, flétnu a další hudební nástroje a také propojením s výtvarnými nebo literárními činnostmi. Děti postupně poznávají rytmické i rytmicko-melodické nástroje přivezené z různých koutů světa a učí se na ně hrát. Obsah výuky se prolíná s dalšími předměty i průřezovými tématy, děti se neustále učí v souvislostech. Mimo to jsou vedeny k reflektování své vlastní práce, zážitků z každé hodiny, vyjadřují své názory a popisují prožitky z výuky, hledají cesty ke zlepšení nebo jiné přístupy a postupy. K individuálnímu hudebnímu projevu každého dítěte je přistupováno citlivě a na základě dobrovolnosti, mimo to se děti učí také vnímat a respektovat projev druhého člověka. O individuálním hudebním pokroku dítěte jsou zákonní zástupci informováni každý měsíc prostřednictvím žákovské knížky.