Školní družina

Školní družina je školské zařízení, které má u nás dlouholetou tradici. Je součástí výchovně vzdělávacího systému a zabezpečuje dětem náplň volného času po školní výuce. Děti se zde věnují různým zájmovým činnostem v oblasti výtvarné, pracovní, literární, hudební, tělovýchovné, rekreační a přípravě na vyučování převážně formou didaktických her. Ve škole jsou otevřena 3 oddělení. Maximální počet přijímaných dětí je 90. Družina přijme děti od 1. do 5. třídy.
Školní družina využívá vlastní prostory, které jsou umístěny v přízemí budovy. K dispozici má i oplocenou školní zahradu. Přístup je i do volné přírody, což umožňuje časté vycházky.

Jsme místo pro radost
• pro zájmové využití dětí
• pro regeneraci sil po vyučování
• pro rozvoj tvořivosti
• pro posilování sebevědomí
• pro komunikaci

Podporujeme dobré vztahy mezi dětmi, zaměstnanci, rodiči i širokou veřejností. Pravidelně se podílíme na akcích organizovaných školou: Dnech otevřených dveří, vánočních besídkách, vánočním jarmarku atp. Navštěvujeme různé kulturní akce: kino v Kolíně, muzeum v Kolíně, výstavy, naučné programy.

K dispozici jsou 3 kmenové místnosti družiny, tělocvična a školní hřiště. Pro děti připravují vychovatelky další akce, např. vycházky do přírody, výlety, filmová představení, naučné programy.

Poplatek je stanoven na 1000 Kč na pololetí.

Vedoucí vychovatelka: Eva Novotná

Včeličky