Naše MŠ

Nástup Vašeho dítěte do mateřské školy je významným obdobím v jeho životě. Nastává čas, kdy jde poprvé samo bez rodičů z domova. Máte obavy, jak to Vaše dítě zvládne? Věřte, že jsou bezpředmětné. Na Vaše děti čeká tvořivé a podnětné prostředí, rodinný a individuální přístup, mnoho zážitků a spousta nových kamarádů. A když se přeci jenom dítěti zasteskne a přijdou slzičky? V tom případě na dítě čeká pohlazení, otevřená náruč, vlídné slovo a úsměv paní učitelky.

V naší mateřské škole využíváme prožitkové učení, které je založené na spontánním prožitku a je založeno na důvěře a respektu k dítěti. Vede děti k samostatnosti v myšlení i praktickém životě, zvyšuje jejich sebedůvěru, učí je vidět příčiny, důsledky a také souvislosti. Děti nejsou pouze pasivními příjemci informací, ale odpovědi na své otázky samy hledají a nacházejí v experimentování a prožívání různých situací.  Současně naše MŠ poskytuje logopedickou prevenci a seznámení se základy anglického jazyka pro předškolní děti. Nezahálíme ani v pohybových aktivitách. Plně využíváme možnosti, jež samotná lokalita naší mateřské školy nabízí – častý pobyt v blízkém lesíku. Současně jsme zapojeni do projektu „sportovní školička“, který děti vede k pohybovým dovednostem a přispívá k iniciaci zájmu dětí o pohyb a sport. Naším cílem a přáním je, aby Vaše děti odcházely z naší mateřské školy s osvojením všestranných základních hodnot a morálky, potřebných pro úspěšné uplatnění se v základní škole i v dalším životě.

Objevujte, hrajte si a učte se s námi!

• Individuální přístup: Každé dítě je jedinečné, a proto se snažíme přizpůsobit vzdělání jeho specifickým vzdělávacím potřebám.
  • Kreativní výuka: Využíváme moderní metody a digitální technologie, které jsou zábavné a proměňují učení v dobrodružství.
  • Bezpečné prostředí: Vytváříme bezpečné a podpůrné prostředí, ve kterém se děti cítí jako doma.
  • Technické vybavení: Učebny jsou vybaveny interaktivními tabulemi, které podporují pozitivní vztah k učení.
  • Mateřská škola: Programy plných her, písniček a pohádek. Kromě toho podporujeme zdravý citový, rozumový a tělesný rozvoj dítěte a pomáháme mu osvojit si základní pravidla chování, životní hodnoty a mezilidské vztahy.
  • Podpora rodičům: Individuální konzultace s učiteli, s pracovníky školního poradenského pracoviště (výchovný poradce, školní speciální pedagog).