ventolin Inhalator Monographie €141.33

Projektový den „100 let republiky“

Ve čtvrtek 25.10. 2018 proběhl na naší škole projektový den na téma 100 let naší republiky. Chtěli jsme si se žáky připomenout  a oslavit toto významné výročí české státnosti. Všichni jsme si něco připomenuli  a něco se dozvěděli. Poslouchali jsme, povídali, kreslili a zpívali. Každá třída to pojala po svém  a s výsledkem jsme byli všichni moc spokojeni.

V 1. třídě jsme vařili švestkové knedlíky a malovali koně na počest T. G. Masaryka. Stejně tak i 2. třída si za téma vybrala koně a nacvičila krásně písničku Ach synku, synku. Třetí třída vyráběla dobové čokoládové mince a plakát o naší krásné vlasti. A všichni pak vyhráli ve vědomostní hře o Česku. I 4. třída se trénovala hrou ve znalostech vlastivědy a hlavně připravila a namalovala tak krásné perníčkové vlajky, že je bylo škoda sníst. Od 5. do 9. třídy prošly děti postupně pěti stanovišti, kde se vždy dozvěděly něco nového a zajímavého a navíc i něco samy vytvořily.  Na prvním stanovišti četly dobové noviny a dívaly se na ukázky z dobových, dnes již kultovních seriálů. Vždyť i Večerníček a Rychlé šípy jsou součástí novodobé historie. Když se přesunuly dále, zazpívaly si  hymnu, a to nejen českou, ale i slovenskou. A možná až nyní si uvědomily, jak se i současní populární zpěváci ve svých skladbách vyjadřují k politice a naší historii. Stanoviště, kde si mohly nakreslit státní znak a zapřemýšlet, jak ho zpopularizovat v rámci propagaci ČR v zahraničí nebo si vymyslet svůj vlastní znak, se také líbilo. Jinde se dozvěděly informace o našich prezidentech a samy je musely poskládat do určité formy. A kdo by si nechtěl namalovat návrh na šaty z doby 1. republiky nebo nakreslit jedno z nádherných aut,  která se tehdy u nás vyráběla a proslavila nás i ve světě?