ventolin in Vernebler €80.68

Projektový den v MŠ

Dne 22.4. proběhl v MŠ projektový den.

Projektový den byl zaměřený na polytechnické vzdělávání, a to zejména na technické vzdělávání s přesahem do přírodovědného vzdělávání. Celý projektový den byl rozdělen do několika částí a byl propojen tématem příroda / džungle. V první části programu děti zkoumaly pohyb zvířat, vyzkoušeli si, jak se pohybují lidé, jak zvířata, která nemají nohy, a nebo která žijí ve vodě. V další části se děti dostaly od pohybu housenky / píďalky až k tématu „Vývoj motýla“. Druhá polovina programu byla zaměřena na seznámení dětí s ozubenými koly, jejich správným zapojením a převody ozubených kol. V rámci tématu následně děti postavily masožravou květinu a gorillu, kde v obou stavbách využily informace a dovednosti získané z předchozí části „zkoumání ozubených kol“.

Během celého programu využívaly stavebnice LEGO Education – první mechanismy (Early Simple Machines), díky které jednak získaly nové technické dovednosti, ale také si ke každé části programu vždy postavily příslušný pohyblivý LEGO model, který jim pomohl si vizuálně ověřit získanou informaci.